Vi är bäst på sikt

Vi är ett familjeföretag med femtio års erfarenhet av lösningar inom aluminium och glas. Vi är en kompetent partner vid stora entreprenadprojekt såväl som nyproduktion och renoveringar av hus. Vår ambition är att vara den partner som förverkligar visioner och vi utför allt arbete med noggrannhet och kvalitet.

Begär offert

Vi går ihop med Glasfasader Norr

Öjebyns Glas & Aluminium går ihop med Glasfasader Norr för att tillsammans stärka vår närvaro i hela norra Sverige. Vi fortsätter vår verksamhet under vårt eget namn och med våra medarbetare tryggt med på resan. Allt är som vanligt – bara att vi nu kan erbjuda ett ännu starkare erbjudande till våra kunder.

Läs pressmeddelande

Allt från skjutdörrar och vikdörrar till aluminiumfönster, glasfasader och glastak

Begär offert

Kontakta oss

PITEÅ

Huvudkontor

Hammarvägen 14

943 36 ÖJEBYN

0911-22 10 50

info@ojebynsglas.se

SKELLEFTEÅ

Maskinvägen 18

931 37 SKELLEFTEÅ

info@ojebynsglas.se

UMEÅ

Förrådsvägen 17

901 32 UMEÅ

info@ojebynsglas.se

STOCKHOLM

Södertäljevägen 27

155 32 NYKVARN

info@ojebynsglas.se

Förfrågningar & kalkyl

Entreprenad & företag

Michael Lundkvist

070-661 62 96
michael.lundkvist@ojebynsglas.se
Entreprenad & företag

Mikael Moritz

070-898 69 40
mikael.moritz@ojebynsglas.se
Entreprenad & företag

Åsa Mattsson

070-898 69 36
asa@ojebynsglas.se
Entreprenad & företag

Peter Westerberg

073-153 20 07
peter.westerberg@ojebynsglas.se
Entreprenad & företag

Anders Isaksson

070-270 79 29
anders.isaksson@ojebynsglas.se
Entreprenad & företag

Anders Holmström

070-690 79 79
anders@ojebynsglas.se
Privat & företag

Mattias Wiksten

070-659 38 64
mattias@ojebynsglas.se
Privat & företag

Mats Björk

070-559 38 49
mats@ojebynsglas.se

Konstruktion

Konstruktör

Johnny Kjellberg

070-070
johnny@ojebynsglas.se
Konstruktör/Projektledare

Laszlo Andras

070-898 69 42
andras@ojebynsglas.se
Konstruktör

Peder Marklund

070-235 16 21
peder.marklund@ojebynsglas.se
Konstruktör/Beredning

Peter Lindgren

073-845 44 68
peter@ojebynsglas.se
Konstruktör

Mikael Sjöstedt

070-898 69 48
mikael.sjostedt@ojebynsglas.se

Projektledare & arbetsledare

Konstruktör/Projektledare

Laszlo Andras

070-898 69 42
andras@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Mattias Nygren

070-89 86 945
mattias.nygren@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Alexandru Hanza

070-898 69 44
alex@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Marian Spatariu

070-898 69 43
marian@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Niklas Lindberg

070-338 86 03
niklas@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Tommy Söderlund

070-347 18 22
niklas@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Stefan Andersson

070-635 47 47
stefan@ojebynsglas.se
Arbetsledare

Mattias Segerkarl

073-063 31 63
mattias@ojebynsglas.se

Fabriksansvarig - leveransbesked & reservdelar

Leveransbesked och reservdelar

Tobias Fryk

070-661 89 47
tobias@ojebynsglas.se
Lås & beslag

Anders Holmström

070-690 79 79
anders@ojebynsglas.se

VD, affärschefer, platschefer

Affärschef Norr

Michael Lundkvist

070-661 62 96
michael.lundkvist@ojebynsglas.se
Affärschef, Produktion/IT

Erik Viklund

073-073 08 80
erik@ojebynsglas.se
Affärschef Syd/Platschef Skellefteå

Mikael Moritz

070-898 69 40
mikael.moritz@ojebynsglas.se
Platschef Umeå

Peder Boman

073-746 18 59
peder.boman@ojebynsglas.se
Platschef Stockholm/Projektledare

Joakim Benje

070-898 69 30
joakim@ojebynsglas.se

Ekonomi, KMA

Ekonomi

Karin Ramke

0911-22 10 50
karin@ojebynsglas.se
Ekonomi

Anette Stenlund

070-898 69 47
anette@ojebynsglas.se
KM-samordnare

Johanna Nilsson

0911-22 10 58
johanna@ojebynsglas.se